Podnikatelská mise v železničním průmyslu do Chile

Podnikatelská mise v železničním průmyslu do Chile proběhne ve dnech od 17. do 21. ledna 2023.

Datum konání
17.04.2023 - 21.04.2023
Typ akce
Mise
Země určení
Chile Chile
Místo konání
Santiago de Chile
Další akce v kategoriích

Jedná se o cílenou podporu firem z prioritního sektoru identifikovaného v MOP.

Železniční průmysl patří k významným odvětvím chilské ekonomiky, které disponuje značnými investičními prostředky. Plán rozvoje
železnic v Chile počítá do roku 2027 s investicemi ve výši 5,5 mld. USD. Připravuje se rovněž výstavba nových tras metra v Santiagu de Chile, výstavba lanových drah v Iquique a Valparaísu, rozšíření a modernizace příměstských vlaků v Santiagu (Quinta Normal, Batuco, Melipilla) o celkové délce asi 100 km.

Příležitosti pro české firmy se nachází zejména v oblasti dodávek řídicích a signalizačních zařízení, softwaru nebo elektrických zařízení.

V Chile je od roku 2019 implementován dlouhodobý plán Plan Chile sobre Rieles. Jedná se o ambiciózní projekt na stavbu nových železničních tratí s dlouhodobými investicemi. Plán zahrnuje více než 25 projektů, které v železniční dopravě dovolí ztrojnásobit množství pasažérů až na 150 milionů osob, v nákladní vlakové dopravě až na 21 milionů tun nákladu ročně. V rámci plánu již byly uvedeny do provozu nové soupravy na trati Santiago-Rancagua, které jsou vybaveny nejnovějšími technologiemi. Kromě těchto souprav se chystá ještě nové železniční spojení do města Melipilla či nasazení nových vlakových souprav v regionu Biobío a La Araucanía. CZ firmy doposud nebyly v pronikáni do tohoto segmentu příliš úspěšné ačkoliv skýtá velký potenciál. Cílem projektu je představit české firmy a jejich produkty konkrétním chilským potenciálním zákazníkům.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor