Podnikatelská mise z oblasti letectví do Kazachstánu

Země konání:
Kazachstán Kazachstán
Země určení:
Kazachstán Kazachstán
Typ akce:
Mise
Datum konání:
25. 05. 2020 - 28. 05. 2020

Kazachstán připravuje v rámci nové etapy programu rozvoje dopravní infrastruktury Nurly Zhol pro roky 2020 – 2025 výstavbu či modernizaci 16 malých regionálních letišť. V první fázi, která má být spuštěna vyčleněním potřebných financí v březnu 2020, se předpokládá modernizace 3 letišť na východě země v Almatinském kraji a Východokazachstánském kraji, následovat má v letech 2022 -2023 výstavba 6 nových letišť v Západokazachstánském kraji a Atyrauském kraji.

S cílem podpořit možnost participace českých firem na tomto projektu bude Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu organizovat misi relevantních českých firem do Kazachstánu, která se uskuteční ve dnech 25. -28. května 2020. Mise je organizována jako projekt ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Během mise proběhnou jednání v hlavním městě Nur-Sultanu, a to podle potřeb zúčastněných podnikatelů, s představiteli Ministerstva průmyslu a infrastrukturního rozvoje, Výboru civilního letectví a státní společnosti KazAeroNavigacia. Dalším bodem programu bude cesta do vybraného regionu na západě země, případně do Almatinského kraje. V poslední den cesty bude pro zájemce zorganizována návštěva zahájení mezinárodního veletrhu vojenské a letecké techniky KADEX 2020 v Nur-Sultanu.

Z financí vyčleněných na tento projekt budou, podle počtu účastníků v plném nebo částečném rozsahu, hrazeny zejména náklady na leteckou nebo pozemní přepravu uvnitř Kazachstánu a tisk katalogu představujícího účastníky podnikatelské mise. Velvyslanectví účastníkům navrhne ubytování v hotelech za zvýhodněných podmínek.

České společnosti mohou projevit svůj zájem o účast na misi do 1. 4. 2020 na e-mail:

commerce_nur-sultan@mzv.cz 

Pravidelné novinky e-mailem