Prezentace Českých center excelence v oblasti optiky, fotoniky a nanotechnologie v Soulu

Prezentace Českých center excelence v oblasti optiky, fotoniky a nanotechnologie v Soulu.

Datum konání
01.09.2022 - 30.09.2022
Typ akce
Mise
Země určení
Korejská republika Korejská republika
Místo konání
Soul
Další akce v kategoriích

V České republice vznikly špičkové vědecké projekty na evropské nebo dokonce světové úrovni. Většina velkých českých výzkumných ústavů, též nazývaných Česká centra
excelence, byla založena v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, nebo byla v rámci téhož programu úspěšně modernizována. Dnes se právě zde nacházejí ty nejmodernější technologie a mezinárodní výzkumné týmy, které na nich pracují.

Cílem projektu je tedy další posílení pozice našich výzkumných univerzit ve světovém excelentním výzkumu ve třech hlavních směrech – energetika, optika, health scienses a ecotech. Druhý z nich – optika v sektorech pokročilé nano a mikrotechnologie, technické kybernetiky a vývoje nových laserových technologií je tématem druhého ze čtyř PROPEDů ČCE.

Celá mise je koncipována jako roadshow. CzechInvest vybere a pozve výzkumníky z daného oboru  a zorganizuje pro ně v průběhu 4 – 5 dnů dvě prezentace u potenciálních partnerů ve vybraném oboru. Mise s delegací českých expertů bude usilovat o vznik společných výzkumných projektů a odborných publikací, spolupráci firem, získávání investic do českých firem, identifikaci zajímavých příležitostí pro české investory atd.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor