Prezentace Českých center excelence v oblasti vodíkové mobility, energetiky a uhlíkové neutrality v Soulu

Prezentace Českých center excelence v oblasti vodíkové mobility, energetiky a uhlíkové neutrality v Soulu proběhne v dubnu 2022.

Datum konání
01.04.2022 - 30.04.2022
Typ akce
Mise
Země určení
Korejská republika Korejská republika
Místo konání
Soul
Další akce v kategoriích

V České republice vznikly špičkové vědecké projekty na evropské nebo dokonce světové úrovni. Většina velkých českých výzkumných ústavů, též nazývaných Česká centra excelence, byla založena v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, nebo byla v rámci téhož programu úspěšně modernizována. Dnes se právě zde nacházejí ty nejmodernější technologie a mezinárodní výzkumné týmy, které na nich pracují.

Cílem projektu je tedy další posílení pozice našich výzkumných univerzit ve světovém excelentním výzkumu ve třech hlavních směrech – energetika, optika, health
sciences a ecotech. První z nich – energetika v sektorech rozvoje vodíkové mobility, vlastní energetiky (jaderné i nejaderné a aplikovaného výzkumu) a uhlíkové neutrality je tématem prvního ze čtyř PROPEDů ČCE.

Celá mise je koncipována jako roadshow. Mise s delegací českých expertů bude usilovat o vznik společných výzkumných projektů a odborných publikací, spolupráci firem, získávání investic do českých firem, identifikaci zajímavých příležitostí pro české investory atd.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor