Prezentace potenciálu Českých center excelence v oblasti výzkumu globáních změn, atmosféry a změny ekosystémů v Soulu

Prezentace potenciálu Českých center excelence v oblasti výzkumu globáních změn, atmosféry a změny ekosystémů v Soulu.

Datum konání
01.11.2022 - 30.11.2022
Typ akce
Mise
Země určení
Korejská republika Korejská republika
Místo konání
Soul
Další akce v kategoriích

V České republice vznikly špičkové vědecké projekty na evropské nebo dokonce světové úrovni. Většina velkých českých výzkumných ústavů, též nazývaných Česká centra
excelence, byla založena v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, nebo byla v rámci téhož programu úspěšně modernizována. Dnes se právě zde nacházejí ty nejmodernější technologie a mezinárodní výzkumné týmy, které na nich pracují.

Cílem projektu je tedy další posílení pozice našich výzkumných univerzit ve světovém excelentním výzkumu ve třech hlavních směrech – energetika, optika, health scienses a ecotech. Čtvrtý z nich – ecotech v sektorech problematiky ekologických věd, Globální změny (GZ) – atmosféra – ekosystém – socio-ekonomický systém, je tématem posledního ze čtyř PROPEDů ČCE.

Celá mise je koncipována jako roadshow. CzechInvest vybere a pozve výzkumníky z daného oboru a zorganizuje pro ně v průběhu 4 – 5 dnů dvě prezentace u potenciálních partnerů ve vybraném oboru. Mise s delegací českých expertů bude usilovat o vznik společných výzkumných projektů a odborných publikací, spolupráci firem, získávání investic do českých firem, identifikaci zajímavých příležitostí pro české investory atd.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor