Setkání českých firem s rakouskými obchodními agenty z oblasti potravinářství, nábytkářství a stavebnictví – ZRUŠENO

Místo konání:
Velvyslanectví České republiky ve Vídni, Penzinger Straße 11-13, Vídeň Rakousko
Země určení:
Rakousko Rakousko
Typ akce:
Fórum, Prezentace
Datum konání:
25. 11. 2020

AKCE V ROCE 2020 ZRUŠENA

Zahraniční kancelář CzechTrade ve Vídni organizuje 25. listopadu 2020 setkání s oborově zaměřenými obchodními agenty z Rakouska. Tato akce je určena pro české výrobní firmy z oborů stavebnictví, potravinářství a nábytkářství, které hledají nové odbytové možnosti na rakouském trhu a mají zájem o spolupráci s obchodním agentem. Při jednání mohou české firmy prodiskutovat své exportní záměry s přítomnými obchodními agenty a navázat s nimi dlouhodobou spolupráci.

Samotnému setkání předchází seminář, který pořádá Velvyslanectví České republiky ve Vídni ve spolupráci s rakouským grémiem obchodních agentů. Během semináře se účastníci mimo jiné dozvědí, na jakém principu obchodní agenti fungují a jaký je právní rámec spolupráce. Podrobný harmonogram naleznete v příloze.

Akce se zúčastní také zástupce rakouského certifikačního institutu, se kterým mohou české firmy zkonzultovat, jaké zkoušky a certifikace jsou pro konkrétní produkty v Rakousku vyžadovány.

Obory:

Setkání je určeno pro české firmy z následujících oborů:

– Dřevo a stavebniny (stavební materiál, stavební komponenty, inovativní stavební materiály, izolační hmoty, dveře, okna, schody, atd.)

– Nábytek a vybavení interiéru

– Potravinářství (potraviny, lahůdky a delikatesy, zdravá výživa, nápoje)

Přijďte se seznámit s rakouskými obchodními zástupci, kteří jsou specialisty prodeje a marketingu a jsou cenným pomocníkem pro vstup na nové trhy!

V Rakousku působí téměř 9 tisíc obchodních agentů, kteří ročně zprostředkují zboží v hodnotě 23,2 mld. EUR, přitom 65 % těchto obchodů je ve prospěch zahraničních firem.

Všichni rakouští obchodní zástupci jsou členy Rakouské hospodářské komory (WKO) i mezinárodní unie IUCAB (International Union of Commercial Agent and Brokers) a podléhají rakouskému zákonu o obchodních zástupcích (Handelsvertretergesetz, zkratka HVertrG, 1993).

Účastníkům nabízíme:

  • Osobní setkání s oborovým obchodním agentem z Rakouska
  • Možnost konzultace exportních záměrů se zástupcem CzechTrade
  • Možnost konzultace se zástupcem rakouského certifikačního institutu
  • Účast na praktickém semináři o spolupráci s obchodními agenty
  • V případě nutnosti tlumočení CZ – DE během jednání

V případě zájmu o účast prosím vyplňte přihlášku viz příloha a zašlete ji naskenovanou zpět na adresu marketa.sebelova@czechtrade.cz a v kopii na vienna@czechtrade.cz 

S dotazy k akce se obracejte na zahraniční kancelář CzechTrade ve Vídni (vienna@czechtrade.cz, +43189958162) nebo na gestorku akce Markétu Šebelovou (marketa.sebelova@czechtrade.cz, tel: +420224907591).

Více informací a možnost přihlášení: https://www.czechtrade.cz/getdoc/cd46e766-98b1-4552-adea-2f448d2c925c.

Přílohy:Kontaktní informace
Pořadatel/gestor

Ing. Šebelová Markéta
Exportní konzultant

+420 224 907 591Pravidelné novinky e-mailem