Sourcing Day – Setkání českých firem s rakouskými obchodními agenty

Zahraniční kancelář CzechTrade ve Vídni organizuje setkání Sourcing Day s oborově zaměřenými obchodními agenty z Rakouska.

Datum konání
05.10.2021
Typ akce
Pracovní setkání
Země určení
Rakousko Rakousko
Místo konání
on-line
Další akce v kategoriích

Určení:

Tato akce je určena pro české výrobní firmy z oborů stavebnictví, potravinářství a nábytkářství/interiéry, které hledají nové odbytové možnosti na rakouském trhu a mají zájem o spolupráci s obchodním agentem.

Při jednání mohou české firmy prodiskutovat své exportní záměry s přítomnými obchodními agenty a navázat s nimi dlouhodobou spolupráci.

Samotnému setkání předchází seminář, který pořádá Velvyslanectví České republiky ve Vídni ve spolupráci s rakouským grémiem obchodních agentů. Během semináře se účastníci mimo jiné dozvědí, na jakém principu obchodní agenti fungují a jaký je právní rámec spolupráce. Podrobný harmonogram naleznete v příloze.

Akce se zúčastní také zástupce rakouského certifikačního institutu, se kterým mohou české firmy zkonzultovat, jaké zkoušky a certifikace jsou pro konkrétní produkty v Rakousku vyžadovány.

Setkání je určeno pro firmy z oborů:

 • Dřevo a stavebniny
 • Stavební materiál, stavební komponenty, inovativní stavební materiály
 • Izolační hmoty, dveře, okna, schody, atd.
 • Nábytek a vybavení interiérů
 • Potravinářství (potraviny, lahůdky a delikatesy, zdravá výživa)
 • Nápoje

Co nabízí agentura CzechTrade českým firmám:

 • Osobní setkání s rakouskými oborovými obchodními zástupci
 • Možnost konzultace exportních záměrů se zástupcem CzechTrade
 • Možnost konzultace se zástupcem rakouského certifikačního institutu
 • Účast na praktickém semináři o spolupráci s obchodními agenty
 • V případě nutnosti tlumočení CZ – DE během jednání

Přijďte se seznámit s rakouskými obchodními zástupci, kteří jsou specialisty prodeje a marketingu a jsou cenným pomocníkem pro vstup na nové trhy!

V Rakousku působí téměř 9 000 obchodních agentů, kteří ročně zprostředkují zboží v hodnotě 23,2 mld. EUR, přitom 65 % těchto obchodů je ve prospěch zahraničních firem.

Všichni rakouští obchodní zástupci jsou členy Rakouské hospodářské komory (WKO) i mezinárodní unie IUCAB (International Union of Commercial Agent and Brokers) a podléhají rakouskému zákonu o obchodních zástupcích (Handelsvertretergesetz, zkratka HVertrG, 1993).

Pracovníci agentury CzechTrade rádi zodpoví veškeré vaše dotazy. Obracejte se přímo na zahraniční kancelář CzechTrade ve Vídni (vienna@czechtrade.cz). Přihlášku zašlete gestorce akce do 10. 9. 2021.

Více informací a možnost přihlášení

Přílohy:

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Ing. Palinková Nikola / Odborný marketingový pracovník / nikola.palinkova@czechtrade.cz