Technologická mise / H2 Meet – Prezentace českých firem v oblasti vodíkové mobility, energetiky a uhlíkové neutrality v Koreji

Technologická mise / H2 Meet – Prezentace českých firem v oblasti vodíkové mobility, energetiky a uhlíkové neutrality v Koreji proběhne ve dnech od 31. srpna do 10. září 2022.

Datum konání
31.08.2023 - 10.09.2023
Typ akce
Prezentace
Země určení
Korejská republika Korejská republika
Místo konání
Soul, Ulsan
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Cílem mise je podpora mezinárodní vědecké spolupráce v oblasti výzkumu a vývoje, prezentace ČR jako technologicky vyspělé země schopné spolupráce na vývoji nových technologií s potenciálem průmyslové aplikace, dále pak oživení partnerství s korejskými agenturami KETEP a KIAT financující vědu a vývoj (VaV) v oblasti nejen energetiky, ale i v oblastech jakými jsou základní výzkum, aplikovaný (průmyslový) výzkum týkající se jaderné energie a nových zdrojů energie (jaderná fúze) nebo skladování energie (vodíková hybridní baterie), efektivní přeměna a skladování energie. 

V průběhu realizace projektu se v Soulu uskuteční zasedání Smíšené komise MPO ČR / MOFA KR pro ekonomickou spolupráci.

Účastníci mise taktéž navštíví „Ulsan Free Economic Zone (UFEZ)“, která by měla sloužit jako Northeast Asian Energy Hub pro zpracování a využití vodíku. Tato zóna poblíž města Ulsan zahrnuje tři speciální centra změřená na H2 technologie (Hydrogen Industry Base, Electrogen Auto Valley, R&D Business Valley).

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor