Udržitelnost jako trend současného designu

Akce se bude konat v budově Czech House, Štěpánská č. 567/15, Praha. Tato budova byla postavena jako činžovní dům v letech 1939–1949 podle návrhu architekta Bohumíra Kozáka, představitele českého funkcionalismu. 

Datum konání
09.06.2022
Typ akce
Prezentace
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Czech House, Štěpánská 15, Praha
Další akce v kategoriích

10:00 – 13:00 (registrace od 9:30)

Udržitelnost jako trend současného designu

Jak souvisí design s udržitelností? Jaké jsou hlavní výzvy udržitelnosti životního prostředí a proč je řešit? Hledání odpovědí na tyto otázky bude předmětem diskusního fóra pro mladé designéry, výrobce a stakeholdery v oblasti ekodesignu.

Prezentace případových studií, které kombinují chytrá řešení, moderní technologie a kreativitu s cílem zlepšit kvalitu života.

Diskusní fórum je součástí The Festival of the New European Bauhaus, jehož cílem je společná diskuse o naší budoucnosti. Budoucnosti, která je udržitelná, inkluzivní a krásná.

A odkaz na web festivalu: https://new-european-bauhaus-festival.eu/

V rámci diskusního fóra vystoupí:

  • Ing. Rudolf Klepáček Ph.D., ředitel odboru řízení exportní strategie a služeb, MPO
  • Mgr. Petr Kraselovský, ředitel odboru Fondy EU a kreativní průmysly, CzechTrade
  • Ing. Jan Opitz, člen vedení Institutu interiérových designérů a ředitel SUPŠ v Hradci Králové
  • MgA. Veronika Loušová, interiérová designérka, specialistka na kuchyně pro slabozraké a nevidomé, autorka projektu Kuchyně, které pomáhají inkluzi / Inclusive kitchens, zakladatelka platformy CZECHDESIGN.CZ Uvařit si čaj bez žádosti o pomoc zvyšuje sebevědomí a duševní pohodu. Cílem je design, který umožní uživatelům maximální soběstačnost i přes slabý zrak.
  • Ing. Lenka Novotná, jednatelka společnosti PLASTIA s. r. o.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Bc. Sedmerová Zuzana / vedoucí manažerka projektu „Design pro konkurenceschopnost" financovaného z OP PIK / zuzana.sedmerova@czechtrade.cz