Upcyklace a příležitosti pro české firmy ve Finsku

Přestože je Finsko dlouhodobě lídrem v oblasti cirkulární ekonomiky, nedaří se mu dosahovat stanovených cílů např. v oblasti opětovného využití stavebního a demoličního odpadu.

Datum konání
14.12.2022
Typ akce
Mise
Země určení
Finsko Finsko
Místo konání
ZÚ Helsinky, Armfeltintie 14, Helsinky
Další akce v kategoriích

S ohledem na nedostatek vlastních kapacit je nuceno hledat partnery i v zahraničí, a proto vidí Velvyslanectví ČR v Helsinkách velký potenciál pro česká řešení. Cílem projektu ekonomické diplomacie, zaměřeného prioritně na upcycling ve stavebnictví a v oblasti zpracování plastů, je pomoci českým subjektům navázat pokud možno dlouhodobou exportní i výzkumnou a vývojovou spolupráci.

Celodenní akce se uskuteční dne 14. 12. 2022 v reprezentačních prostorách Velvyslanectví ČR v Helsinkách.

Během dopolední části, kterou uvede velvyslanec ČR v Helsinkách Adam Vojtěch a Kari Herlevi ze Sitry, vysoce ceněného finského inovačního fondu pro budoucnost, představí české firmy svá řešení finské podnikatelské a výzkumné a vědecké komunitě. Po prezentacích bude následovat prostor pro otázky a diskuzi a získání relevantní zpětné vazby.

Akci bude moderovat vicepředsedkyně představenstva Finnish Waste Management Association a šéfka firmy Akkukierrätys Pb zabývající se bateriovým klastrem Johanna Alakerttula.

Během bufetového oběda proběhne networking, po kterém budou následovat B2B jednání, jejichž příprava a cílený výběr nejvhodnějších partnerů proběhne ve spolupráci s českými (ČAOH a ČAObH) a finskými asociacemi.

Mezi finskými subjekty, jež se projektu zúčastní a kterým budou české podniky prezentovat, bude mj. cca 30 soukromých společností aktivních v upcyclingu/cirkulární ekonomice a stavebnictví či výzkumné a vědecké instituce a různé asociace zaměřené na oběhové hospodářství, např. Finské technické středisko VTT, Finské centrum pro životní prostředí, Finský institut přírodních zdrojů, zástupci univerzit, SITRA, Finská asociace cirkulární ekonomiky, Waste Management Association, European Green Lean Association, Green Building Council Finland aj.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor