Dovolená 2020

Místo konání:
Pavilon A, Černá louka 3235, Ostrava Česká republika
Země určení:
Česká republika Česká republika
Typ akce:
Veletrh, výstava
Datum konání:
28. 02. 2020 - 29. 02. 2020

Ve dnech od 28. do 29. února 2020 se v Ostravě uskuteční veletrh cestovního ruchu.

Zajímá Vás, jak se cestuje hotelbusem Afrikou nebo třeba Jižní Amerikou? Hledáte inspiraci, kam vyrazit s dětmi, kam za dobrodružstvím a adrenalinem. Chcete prostě jen k moři a nevíte kam? Rádi ochutnáváte pravé krajové speciality? Toužíte ochutnat také pravé argentinské steaky nebo si je rovnou zkusit připravit přímo na veletrhu? Přijďte si vybrat dovolenou svých snů na veletrh Dovolená.

Veletrh Dovolená je tradiční a největší výstavou cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji. Jejím cílem je návštěvníkům nabídnout co nejširší spektrum odpočinkových, ale i aktivních tipů pro strávení volného času a dovolené. Nabídnout pobytové a poznávací zájezdy do zahraničí i tuzemska, které přinesou známé a ověřené cestovní kanceláře a agentury. Výstava podporuje český a zahraniční cestovní ruch, turistické cíle Česka, Slovenska nebo Polska. Veletrh přináší atraktivní ceny zájezdů nebo zvýhodněné pobytové balíčky.

Co Vás čeká? Novinky a zajímavosti z oblasti cestování, zážitkové i kulturní turistiky, lázeňství či wellness. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program plný zajímavých osobností, cestovatelských besed, promítání či degustace krajových specialit. Součástí doprovodného programu bude bohatá tombola.

Že stojí za to se vypravit do nedalekého Polska a navštívit blízké výletní cíle, cyklotrasy, památky UNESCO nebo jeho historická místa ukáže prezentace, kterou připravila Śląska Organizacja Turystyczna. Všemi Čechy milované Chorvatsko představí tipy nejen na letní dovolenou ale také na zajímavosti, které stojí za návštěvu celoročně. Trnavský kraj zážitků představí jedinečná místa, gastronomii, cyklistiku, přírodu, kúpele a v neposlední řadě historii tohoto bohatého kraje.

Pangeo stage nabídne zajímavé vyprávění z cest. Už teď se můžete těšit na Boba Stupku, který vás seznámí s národními parky Patagonie a představí Peru a Ekvádor přednáškou Z Limy na rovník. Miroslav Dohnal vám připraví zajímavé povídání o dědictví Inků z Peru a Bolívie a také o cestách Jižní Afrikou s hotelbusem. Pokud vás zajímá Skotsko, Irsko nebo Island nevynechejte vyprávění Dalibora Nápravníka. Takhle chutná jižní Amerika je název gastronomické akce, kterou nabídne Pangeo stage. 

Na veletrhu nebudou chybět ani zástupci turistických informačních center sdružených v organizaci A.T.I.C. ČR jako například Frýdek-Místek, Kroměříž, Ústí nad Labem, Olomouc, Město Kutná Hora nebo Pražská informační služba. Lašská brána Beskyd bude prezentovat tipy na výlety, kulturní události a mnoho dalšího, co můžete zažít v Kopřivnici, Štramberku, Hukvaldech a Příboru. Využijte této příležitosti a zeptejte se těch nejpovolanějších na informace a tipy potřebné k naplánování výletu nebo dovolené.

Generálním partnerem veletrhu je Moravskoslezský kraj.

Souběžně probíhá Knižní festival.Kontaktní informace
Pořadatel/gestor

Bc. Jana Jalůvková
specialista marketingu

+420 723 982 003Pravidelné novinky e-mailem