ReFashioN 2020 – ZRUŠENO

Místo konání:
Ostrava, Černá louka 3235 Česká republika
Země určení:
Česká republika Česká republika
Typ akce:
Veletrh, výstava
Datum konání:
20. 04. 2020 - 25. 04. 2020

Ve dnech od 20. do 25. dubna 2020 proběhne v Ostravě první ročník festivalu udržitelné módy ReFashioN. Akce se uskuteční v rámci Fashion Revolution Week.

Fashion Revolution je mezinárodni iniciativa, která vznikla v Londýně, v přímé reakci na pád bangladéšské oděvní továrny Rana Plaza, 24. dubna 2013. V jejich troskách zahynulo 1 130 lidí a více než 2 500 dalších bylo zraněno. Hlavním cílem Fashion Revolution je zvýšit ve společnosti povědomí o tom, jak funguje módní průmysl a jaké negativní dopady jeho fungování přináší. Kampaň rovněž usiluje o maximální možnou transparentnost dodavatelského řetězce oděvních značek, které prostřednictvím #whomademyclothes vyzývá k tomu, aby odkryly svoje karty a ukázaly, že nemají co skrývat.

Právě na tuto iniciativu a její cíle naváže festival ReFashioN, jehož návštěvníci se mohou těšit na týden plný přednášek, workshopů, diskusí se zajímavými hosty, nechybět bude ani módní přehlídka či promítání dokumentárních filmů, a to vše na zajímavých a dočasně opuštěných místech v centru Ostravy. Budete se zaobírat tématy jako: Co je udržitelná móda, Jak funguje módní průmysl, Rozdíl mezi slow fashion a fast fashion, Kde a jak nakupovat udržitelně a na co při nakupování myslet, Co je upcyklace a jak můžeme upcyklovat či jak se domáhat transparentnosti.

Setkáte se například v Platu, kde proběhne promítání filmů; módní přehlídka ve spolupráci s Bílou Holubicí se uskuteční v prostorách městské organizace Refill, chybět nebude Kafrárna Petra Kubaly, který si vezme na paškál pomalou a rychlou módu.

Završením celého týdne pak bude Jarní Hrabárna v Trojhalí Karolina a dvoudenní prezentace autorů designové módy na Černé louce s bohatým doprovodným programem.Kontaktní informace

+420 775 612 283Pravidelné novinky e-mailem