Webinář České republiky a svazového státu Západní Bengálsko na podporu strojů a technologií těžebního průmyslu

Velvyslanectví České republiky v Dillí vyzývá české firmy z oblasti těžařství, důlních technologií a uhelného průmyslu k účasti na webináři, který pořádá společně s Honorárním konzulátem České republiky v Kalkatě, a to ve středu 29. září 2021.

Datum konání
29.09.2021
Typ akce
Prezentace
Země určení
Indie Indie
Místo konání
Nové Dillí
Další akce v kategoriích

Virtuální prezentační akci uvede prezident státní společnosti Coal India a další významné osobnosti vlády svazového státu Západní Bengálsko  či Západobengálské korporace pro rozvoj průmyslu.

Cíl:

  • Cílem webináře je představení předních českých dodavatelů důlních a těžařských technologií indickým odběratelům a rozhodovacím kapacitám západobengálské státní správy s vazbami na těžební průmysl v Indii.
  • Webinář si klade za cíl navázat na každoroční účast České republiky na veletrhu těžebních technologií v Kolkatě, na kterých se pravidelně prezentujeme vlastním veletržním pavilonem.
  • Webinář umožní navázat prostřednictvím komerčních prezentací kontakt s významným indickým, ale i světovým odběratelem důlních technologií, a zároveň se dozvědět více o plánech této společnosti s rozvojem těžby uhlí a poptávaných dodávkách.
  • Přínosem webináře bude samozřejmě aktivní účast Velvyslanectví České republiky v Indii, vystoupení velvyslance Milana Hovorky a podpora honorárního konzulátu České republiky v Kolkatě, v osobě p. Utsava Parekha s cílem povzbudit zájem českých firem, aby se s podporou velvyslanectví na indický trh do budoucna zaměřily a hledaly v Indii zajímavé obchodní příležitosti.  

Těžební průmysl patří v Západním Bengálsku  k velmi perspektivním oborům, a to nejen díky zvyšujícím se nalezištím či počtu obyvatel, ale také rostoucí průměrnou spotřebou elektrické energie, jenž nelze pokrýt ani z rostoucího využití obnovitelných zdrojů. Indie tak stále představuje i do budoucna významné odbytiště technologií potřebných pro těžbu a dobývání.

V případě zájmu o účast či vice informací kontaktujte obchodního radu našeho velvyslanectví, p. Milana Dostála na Milan_Dostal@mzv.cz.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Milan Dostál / Milan_Dostal@mzv.cz