Zástupci tureckého důlního průmyslu v Čechách

Veletrh Minining Turkey konaný každý rok v Istanbulu každoročně přitahuje velkou pozornost českých firem, poptávka je však i po organizaci cesty do ČR, při které by TR partneři mohli navštívit své CZ protějšky.

Datum konání
28.05.2023 - 31.05.2023
Typ akce
Mise
Země určení
Turecko Turecko
Místo konání
Milevsko, Ostrava
Oblasti podnikání
Další akce v kategoriích

Zájem o české produkty je v TR patrný jak v pozemní tak podzemní dopravě – závěsná jednokolová a pásová doprava, velice dobré
pokrytí má spousta firem v uhelném sektoru, zároveň ale jeví zájem rozšířit své aktivity do projektů týkajících se neuhelných dolů, tunelů či projektů metra.

Další oblastí zájmu jsou velké ventilátory, produkty čištění spalin (látkové filtry, elektrické odlučovače, odsíření, denitrifikace), pneumatická doprava či také dodávky HVAC pro jadernou energetiku. Produkty českých firem aktivních v důlním průmyslu tak mohou najít uplatnění nejenom v hlubinných dolech, ale také v elektrárnách, cementárnách, ocelárnách, silničních tunelech či tunelech pro metro, atd.

Nedávné úspěchy firem jako ZVVZ navázaly na již tradičně úspěšné firmy jako Ferrit. Právě tyto společnosti za asistence spolku České dobývací techniky (CDT) se postarají o hlavní část programu. Ten bude sestávat z cca třídenní pracovní návštěvy skupiny 10 tureckých podnikatelů, kteří budou vybráni českými partnery na základě své atraktivity pro budoucí zakázky.

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor

Doporučujeme