Aerolinky obnovují lety do Brazílie

Letecké spojení s Brazílií je znovu možné z většiny zemí. Vypravovaných letů je velmi málo. Návrat na úroveň roku 2019 bude pomalý, můžeme ho očekávat v řádu let.

65309419-web.jpgAerolinky postupně obnovují své lety do Brazílie. Týká se to velké většiny společností ze všech kontinentů. Lety obnovilo 29 dopravců a dalších sedm ohlásilo zahájení leteckého spojení v příštích týdnech nebo měsících. Aerolinky, které zatím ani výhledově nehodlají obnovovat lety jsou Norwegian, British Airways, South African Airways (SAA), Virgin Airways a Cabo Verde Airlines.

K obnovení mezinárodních letů dochází postupně. V listopadu 2020 bylo realizováno pouhých 12 % letů oproti listopadu 2019 a v prosinci se jednalo o 15 procent. Kvůli opatřením v některých zemích kvůli druhé vlně pandemie se navíc v lednu očekává pokles na úroveň 10 procent. To se týká třeba Velké Británie, která aktuálně znovu uzavírá hranice. Vzhledem ke sníženému zájmu o letenky způsobené jejich zdražením v důsledku propadu brazilského reálu a omezení pracovních cest nahrazených videokonferencemi se očekává pomalý návrat k dřívější frekvenci letů bez ohledu na vývoj pandemie.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Brazílie. 
Zdroj: Valor Economico

• Oblasti podnikání: Služby
• Teritorium: Brazílie