Airbus pozastavuje své služby ruským společnostem

Po Boeingu přichází také Airbus s přerušením poskytování podpůrných služeb ruským leteckým aerolinkám. Model Airbus A320 je nejpoužívanější úzkotrupý letoun v Rusku. Evropský výrobce letadel spolupracuje hlavně s Aeroflotem, první ze čtyřiceti ruských aerolinek, kterou zasáhly sankce v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.

Airbus pozastavil svoji aktivitu také ve svém výrobním závodě v Rusku. Mluvčí agentuře Reuters sdělil, že skupina nadále analyzuje, zda tato továrna může či nemůže poskytovat své služby ruským klientům, aniž by porušila sankce. „Pokud jde o služby, které Inženýrské centrum Airbusu v Rusku (ECAR) poskytuje svým ruským klientům, tak ECAR právě analyzuje sankce týkající se kontroly vývozu, aby zjistil, zda lze tuto aktivitu provozovat v souladu se sankcemi,“ dodává Airbus s prohlášením, ve kterém zdůrazňuje, že skupina dodržuje všechny platné zákony.

Ilustrační fotografie

Podle stránek Airbusu bylo toto středisko, které se nachází v Moskvě a zaměstnává 200 inženýrů, slavnostně otevřeno v roce 2003 jako součást společné firmy se Systema Invest a ruskou skupinou Kaskol.

Zdroj: Usine Nouvelle
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Francie.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Francie | Zahraničí