Zdroj: CzechTrade

Alberta bude v roce 2023 jedním z tahounů kanadské ekonomiky

Energie, komodity a zemědělství by měly být v příštím roce zvláště výnosnými sektory ekonomiky v kanadské provincii Alberta.

Alberta by měla podle Calgary Economic Development obstojně ustát tvrdé ekonomické zkoušky, které by měly v blízké budoucnosti postihnout kanadskou ekonomiku.

Ilustrační fotografie

Podle Roba Roache, zastupce hlavního ekonoma ATB Financial, se v Calgary a Albertě děje mnoho skvělých věcí v ekonomice. ATB Financial odhaduje růst HDP Alberty za rok 2022 na úroveň 5,0 procenta, podle stejných předpovědí by měla provincie příští rok dosáhnout růstu 3,0 procenta.

Surovinové komodity zůstanou zásadní pro růst HDP provincie v příštím roce. Tyto předpovědi jsou v přímém kontrastu s odhady Manulife Investment Managment, který odhaduje, že HDP Kanady jako celku v roce 2023 poklesne.

Odkaz Bati žije, exportéři zavádějí jeho systém vedení firmy

Roach dále předpovídá, že prérijní provincie Alberta a Saskatchewan budou zářnými výjimkami v očekávané recesy kanadské ekonomiky v roce 2023. „Zhoršení ekonomické situace tady v Albertě pocítíme, ale protože se nám bude dařit lépe díky komoditám a dalším pozitivním věcem, budeme schopni ustát blížící se bouři o trochu lépe než ostatní oblasti,“ uvedl Roach.

Energie, komodity a zemědělství budou podle Roache hlavními hnacími silami ekonomického růstu Alberty.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Global News.

• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí