Některé německé maloobchody kvůli problémům s dodávkami zúží svůj sortiment

Vypuknutí pandemie koronaviru v čínském obchodním přístavu Yantian negativně ovlivňuje kapacity zboží maloobchodů jako Aldi, Deichmann nebo IKEA.

Důležitý obchodní přístav Yantian v Číně je od května 2021 ochromen kvůli nákaze covidu-19. Účinky pociťují i němečtí zákazníci na pultech obchodů. Od Aldi až po IKEA – mnoho maloobchodníků omezí svůj sortiment nabízených produktů. Jak dlouho bude trh paralyzován, není jasné.

Kvůli současné pandemii musel obchodní řetězec IKEA v roce 2021 rozvinout své přepravní kapacity, protože mnoho lidí využívá svůj čas na home office na renovace. Avšak výrazně zvýšená poptávka způsobila i větší potíže s dodáním, protože globální dodavatelské řetězce jsou vážně narušeny. IKEA hodlá k novému fiskálnímu roku, který začíná 1. září, zredukovat svůj sortiment v Evropě o 5 %. Ochromení přístavu Yantian zasáhlo ale také další německé maloobchody jako Aldi Süd nebo Deichmann.

Dle vyjádření Aldi Süd a Deichmann by mohlo dojít v následujících týdnech ke zpoždění dodávek zboží. Na rozdíl od nábytkářského řetězce IKEA nehrozí nutně u Aldi a Deichmann vyřazení produktů z celkového nabízeného sortimentu, ale některé zboží by mohlo být dočasně vyprodáno.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Německo.
Zdroj: www.focus.de
• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí