Alstom dodá Egyptu 55 vlakových souprav

Francouzý výrobce kolejových vozidel by měl dodat 55 vlakových souprav pro linku č. 1 v egyptské Káhiře.

Výrobce vlaků Alstom dodá Egyptu 55 vlakových souprav, které mají modernizovat káhirské metro. V neděli 13. června ministr hospodářství Bruno Le Maire oznámil, že Francie bude v zemi financovat projekty v celkové hodnotě 3,8 miliardy eur.

Několik dní poté, co Bombardier (nově ve vlastnictví Alstom) oznámil, že díky projektu meziměstské železnice TrenMaya v Mexiku získá miliardu eur, je prý francouzský výrobce na pokraji získání významné zakázky v Egyptě.

Při své cestě v Káhiře v neděli 13. června francouzský ministr hospodářství Bruno Le Maire oznámil, že společnost Alstom dodá egyptským úřadům 55 vlakových souprav na obnovu linky 1 metra v hlavním městě.

Podle ministra by tato zakázka v hodnotě 800 milionů eur měla umožnit zachování 400 pracovních míst ve Francii. Zejména ve Valenciennes (Nord), kde se bude zařízení montovat, a v Le Creusot (Saône-et-Loire), kde se budou montovat pohonné jednotky.

Projekt by měl také usnadnit život obyvatelům Káhiry, protože na lince 1, kterou denně využije 1,5 milionu cestujících, jezdí vlaky z 80. let. Káhirské metro lze považovat za francouzskou výkladní skříň: o jeho vylepšení již byly požádány kromě společnosti Alstom také firmy Thales, Bouygues, Colas Rail, Egis, Systra a Vinci.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Francie.
Zdroj: Usine Nouvelle
• Teritorium: Afrika | Egypt | Evropa | Francie | Zahraničí