Alžírsko dodá Itálii další čtyři miliardy kubíků plynu

Itálie podepsala s Alžírskem 15 dohod o spolupráci na poli energetiky, léčiv, podpory investic, sociálního rozvoje nebo projektů ve stavebnictví.

Na konci IV. mezivládního summitu v Alžíru bylo podepsáno 15 dohod, memorand o porozumění, protokolů o spolupráci a prohlášení o porozumění mezi italskou a alžírskou vládou. Dohody se týkají léčiv, podpory investic, sociálního rozvoje, dále průmyslu, obnovitelných zdrojů, silnic, dálnic a velkých staveb i boje proti korupci.

Ilustrační fotografie

Mezivládní summit potvrdil privilegované partnerství v energetickém sektoru. V posledních měsících se Alžírsko stalo předním italským dodavatelem plynu a oznámení o čtyřech miliardách krychlových metrů plynu v posledních dnech představuje zrychlení ve srovnání s ustanoveními dohod a předpokládá ještě výraznější dodávky v příštích letech.

Italský premiér Mario Draghi v Alžíru připomněl, že spolupráce s Alžírskem bude v oblasti rozvoje obnovitelných zdrojů, zejména zeleného vodíku a solární, větrné a geotermální energie.

Firma Altron dodává na Blízký východ odolné cloudové kontejnery

Alžírsko rozhodujícím způsobem přispívá k činnosti italské vlády k diverzifikaci zdrojů dodávek, které se v posledních měsících stalo prvním dodavatelem plynu do Itálie. Alžírská společnost Sonatrach oznámila uvolnění plynu do Itálie jako součást dohody podepsané s Eni loni v dubnu.

Ústředními tématy dohod je mnoho: spravedlnost, podpora sociálního rozvoje, mikropodniky a start-upy, průmyslová spolupráce, veřejné práce, energetická spolupráce a udržitelný rozvoj, ochrana kulturního dědictví.

Zpracoval tým pracovníků kanceláře CzechTrade Itálie.
Zdroj: ANSA   

• Oblasti podnikání: Nerostné suroviny a polotovary
• Teritorium: Afrika | Alžírsko | Evropa | Itálie | Zahraničí