Zdroj: CzechTrade

Amazon plánuje investovat v Jižní Africe

Amazon plánuje do roku 2029 v Jihoafrické republice investovat do cloudové infrastruktury přes 30 miliard randů.

Firma od roku 2018 investovala již 15,6 miliardy randů. A právě investice od cloudové služby Amazonu AWS by mohly pomoci jihoafrické ekonomice až 80 miliardami randů prostřednictvím HDP a pomohly by ročně vytvořit až 5 700 nových pracovních míst.

Ilustrační fotografie | Jonathan Weiss / Shutterstock.com

Amazon uvedl, že jeho investice již měla dominový efekt na řadu místních podniků a pomohla zavést školicí a kvalifikační programy pro místní pracovní sílu. Dále podpořila zapojení komunity prostřednictvím různých iniciativ a vytvořila iniciativy udržitelnosti po celé zemi. Podle Amazonu je poptávka po jejich technologii v regionu stále vysoká.

Investice od AWS také pomáhají v modernizaci stávajících datových center, vč. telekomunikací, nebytové výstavby, výrobě elektřiny a pomáhají udržovat a provozovat datová centra. Skupina spolupracuje s univerzitami z celé země, kdy pomocí různých programů se snaží zvýšit digitální gramotnost a studenty připravit na kvalifikovanou práci v IT. V neposlední řadě se snaží o udržitelné podnikání.

ExportMag.cz: Exportní aliance? Staví vzorové chytré město, šíří slávu českého piva

AWS spustila v Jižní Africe svůj první solární projekt v roce 2021. Očekává se, že solární elektrárna vyrobí až 28 000 MWh obnovitelné energie ročně, což se rovná roční průměrné spotřebě elektřiny více než 8 000 jihoafrických domácností. Společnost tu operuje od roku 2015 a neustále rozšiřuje své pobočky napříč celou zemí.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Jihoafrická republika.
Zdroj: businesstech.co.za

• Oblasti podnikání: Investice | Investiční celky | Software a ICT služby

Doporučujeme