Amazon začíná podnikat ve Švédsku

Amazon oficiálně otevřel své švédské stránky a potenciálně tak zahájil novou éru pro maloobchodníky v severských zemích.

Po létech spekulací Amazon letos v létě potvrdil plány na zahájení obchodu ve Švédsku. I přes velký rozruch, který předcházel rozhodnutí spustit obchod ve Švédsku, se však nový web v říjnu otevřel relativně tiše bez velké okázalosti (s výjimkou řady velmi nepříjemných anglicko-švédských chyb v překladu, které způsobily rozruch na švédských sociálních médiích).

„Jsme nadšeni, že můžeme spustit Amazon.se a že můžeme švédským zákazníkům nabídnout výběr z více než 150 milionů produktů, včetně desítek tisíc produktů od místních švédských podniků,“ řekl Alex Ootes, viceprezident EU Expansion ve společnosti Amazon. Jak přítomnost Amazonu ovlivní švédské podniky se teprve uvidí, ale většina odborníků se již dříve shodla, že to bude výzva hlavně pro kamenné obchody. Přítomnost Amazonu ve Švédsku, který doposud obsluhoval místní trh z Německa, může být i jednou z příležitostí a dobrým obchodním kanálem pro dodavatele zboží z České Republiky. S vyhledáním obchodních kontaktů je připravena českým podnikatelům pomoci zahraniční kancelář CzechTrade ve Stockholmu s působností pro celou Skandinávii.

Článek připravil kolektiv pracovníků CzechTrade Skandinávie.
S využitím zdroje: The Local Zdroj: https://www.thelocal.se/20201028/amazon-se-is-now-open-for-business-in-sweden
• Oblasti podnikání: Služby
• Teritorium: Švédsko