Americká Magna bude vyrábět elektromobily v Rakousku

Automobilový startup Fisker již obdržel více než 40 tisíc rezervací na svůj elektrický model Ocean. Montáž bude zajišťovat kanadsko-americký dodavatel automobilů Magna. Od roku 2024 by tímto způsobem mělo být produkováno až 150 tisíc elektromobilů ročně.

Magna, která v rakouském Grazu mimo jiné již vyrábí sedan BMW AG řady 5 a Mercedes Benz třídy G, začne v listopadu montovat také model Ocean od firmy Fisker. V roce 2020 obě společnosti podepsaly dohodu o výrobě 50 tisíc kusů v roce 2023, přičemž v roce následujícím plánují produkci ztrojnásobit.

Ilustrační fotografie

Model Ocean, který Fisker představil evropským zákazníkům na výstavě v Barceloně začátkem tohoto roku, bude konkurovat vozidlům jako Volkswagen ID.4 a Tesla Model Y. Cena tohoto modelu se pohybuje na úrovni 40 tisíc dolarů za kus. Generální ředitel Henrik Fisker v rozhovoru pro Bloomberg odhaduje, že do konce roku 2022 dosáhne počet objednávek čísla 80 tisíc.

Fisker je jedním z nadějných výrobců elektromobilů, kteří se chtějí prosadit v tomto perspektivním odvětví. Dle odhadů bude přibližně polovina celosvětového prodeje automobilů do roku 2030 pocházet od netradičních výrobců.

Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

Zdroj: diePresse.com
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Rakousko | Zahraničí