Zdroj: CzechTrade

Americký Boeing přes nárůst poptávky po letadlech hlásí ztrátu

Americká společnost Boeing hlásí čtvrtletní ztrátu, přestože zaznamenala nárůst poptávky po letadlech. Na vině je napětí na pracovním trhu a nespolehlivost dodávek.

Letecké společnosti a výrobci letadel těžili z výrazného oživení letecké dopravy, která je jedním z nejvíce postižených odvětví pandemií covidu-19. Vedoucí představitelé společnosti Boeing však váhali s navýšením výroby letadel, dokud se nestabilizuje dodavatelský řetězec. I přes oživení prodeje a dodávky letadel, Boeing vykázal ztrátu 663 milionů dolarů. 

Ilustrační fotografie

V současnosti společnost vyrábí měsíčně až 31 kusů letadel s označením 737, v plánu má vyrábět jich až 50 do roku 2026. Co se týče letounů řady 787 Dreamliner, jejich výroba byla dva roky pozastavena až do letoška. Boeing jich chce do konce roku vyrábět pět měsíčně a v roce 2026 až 10 kusů měsíčně. 

„Jsme hrdí, jak jsme uzavřeli rok 2022. Navzdory překážkám, které jsou před námi, jsme si jisti naší další cestou,“ uvedl generální ředitel Dave Calhoun ve zprávě pro zaměstnance: „Inovujeme pro budoucnost a zvyšujeme investice, abychom se připravili na další generaci našich produktů.“

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade USA, Austin.
Zdroj: www.cnbc.com

Doporučujeme