Americký zlatý a stříbrný důl v Mexiku se vrací do provozu

Rostoucí severoamerický výrobce drahých kovů znovu obnovuje provoz.

Během příštího měsíce se očekává zvýšení celkové produkce přibližně na 1 800 tun za den v dole San Rafael a zpracovatelském závodě Los Braceros v oblasti Cosalá ve mexickém státě Sinaloa.

Ilustrační fotografie

V provozech společnosti Cosalá byly obnoveny dodávky koncentrátů, a oživení přílivu peněžních toků se očekává jíž během čtvrtého čtvrtletí roku 2021. Společnost bude opět generovat pozitivní cash flow při současných cenách komodit, čímž se sníží potřeba dalšího financování vlastním kapitálem.

Komplex Galena nadále demonstruje svůj obrovský potenciál, o čemž svědčí pokračující čtvrtletní nárůst produkce stříbra a úspěšný start 2. fáze vrtného programu. Společnost očekává, že tento trend bude pokračovat i v dohledné době.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

Očekává se, že těžba z dolu San Rafael se během prosince zvýší, jakmile bude obnoven normální cyklus těžby. Zpracovatelský závod Los Braceros bude zpočátku zásobován kombinací stávající uskladněné rudy a nové produkce z dolu. Očekává se, že rychlost frézování se bude zvyšovat s produkcí dolu s cílem zpracovat 1800 tun za den.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Nerostné suroviny a polotovary
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí