Apple vstupuje hlouběji do zdravotnického průmyslu, který má hodnotu 3,6 bilionu dolarů

Apple se se svou novou aplikací Fitness+ pro Apple Watch zaměřuje na wellness průmysl v současné hodnotě 3,6 miliard dolarů.

Během své zářijové akce, společnost Apple debutovala s novou fitness službou pro Apple Watch „Fitness+“, spojující toto zařízení s trenéry a fitness programy.

Apple Watch se bude synchronizovat s ostatními produkty Apple a každý týden poskytovat nová tréninková videa. Peloton, který nabízí podobnou internetovou fitness službu, zaznamenal po zveřejnění této zprávy dočasný pokles hodnoty svých akcií.

Nejnovější verze Apple Watch bude také sledovat hladinu kyslíku v krvi uživatelů. Informace o hladinách kyslíku v krvi se v důsledku pandemie koronaviru stala jedním s kritických ukazatelů zdravotního stavu jedinců.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Aplikace „Fitness+“ bude k dispozici ke konci roku 2021. Významný tlak Apple na wellness ukazuje, že technologický gigant v hodnotě 2 bilionů dolarů, bere své hardwarově zaměřené zdravotnické podnikání vážně.

„Apple Fitness+ je aktuální a relevantní aplikace pro spotřebitele, kteří se během pandemie stále více zajímají o fitness a cvičení,“ řekl Thomas Husson, analytik a více prezident společnosti Forrester, pro Business Insider.

Zpracoval kolekjtiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade USA.
Zdroj: www.businessinsider.com

• Témata: Ekonomika ve světě