Zdroj: CzechTrade

ARICOMA Group vstoupila do bulharské softwarové společnosti Musala Soft

Česká společnost vstupuje na bulharský trh prostřednictvím akvizice společnosti MUSALA SOFT. Dohoda se týká prodeje 100 % bulharské softwarové společnosti. Veškerý místní management zůstává v ARICOMA Group.

ARICOMA Group, součást KKCG, poskytuje IT služby nové generace a současná investice je klíčovým krokem ve strategickém rozvoji holdingu. Společně s Musala Soft se ARICOMA Group stává organizací 10 společností s konsolidovanými výnosy přes 400 milionů eur, provozním ziskem 39 milionů eur a více než 4 000 specialisty.

Ilustrační fotografie

„S Musalou na palubě se ARICOMA stává přední společností zabývající se vývojem softwaru z jihovýchodní Evropy. Jsme nadšeni, že můžeme společně pracovat na vedoucí pozici v Evropě. Inovativní kultura Musaly a úžasní lidé poskytnou silnou podporu našim stávajícím profesionálům a tržnímu potenciálu.

Vedoucí představitelé Musaly mají prokazatelné výsledky v budování podniků se zaměřením na zákazníka a při plnění výzev. Věříme, že Musala Soft bude v rámci ARICOMA ještě úspěšnější a společně urychlíme plány dlouhodobého růstu a vytvoříme vysokou přidanou hodnotu,“ říká Ludovic Godet, generální ředitel ARICOMA Digital.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

„Spojením sil s ARICOMA a KKCG se pouštíme do nové, rychlejší epizody našeho rozvoje. Synergie s překrývající se a vzájemně se doplňující klientskou základnou a odborností nám dodávají další sebevědomí, energii a inspiraci na cestě vpřed. Samozřejmě se budeme i nadále věnovat rozvoji IT společnosti, podnikatelskému klimatu, IT vzdělávání, vědě, inovacím a mladým lidem,“ komentuje akvizici Elena Marinova, prezidentka a předsedkyně představenstva Musala Soft.

„Jsem spokojený, že se nám s Musalou podařilo vyjednat obchod. Toto je letos naše druhá akvizice a je plně v souladu se strategií učinit z ARICOMA významného evropského hráče. Musala má pozoruhodnou klientskou základnu, která doplní naše podnikání v oblasti telekomunikací, financí a automobilovém průmyslu. I v náročné době, ve které žijeme, IT sektor neustále roste a nabývá na významu, takže zůstáváme optimističtí ohledně dlouhodobého potenciálu tohoto odvětví,“ dodal Michal Tománek, investiční ředitel KKCG, investiční společnosti stojící za ARICOMA Group.

Dohoda podepsaná vlastníky Musala Soft a ARICOMA Group je na prodej 100 % akcií. Celé vedení Musala Soft zůstává ve společnosti a bude se aktivně podílet na budování budoucnosti ARICOMA. Transakce podléhá schválení příslušných antimonopolních úřadů, než bude moci být dokončena, což se očekává ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Společnost Musala Soft byla založena v roce 2000, její sídlo je v Sofii a její tým 750 zaměstnanců z 10 národností se nachází v Bulharsku, Severní Makedonii, Egyptě, Kosovu a Albánii.

ARICOMA Group je přední středoevropská společnost poskytující IT služby s významnou přítomností ve Skandinávii. Společnost se zaměřuje na pomoc klientům v soukromém i veřejném sektoru orientovat se ve stále se měnících požadavcích, rizicích a obchodních příležitostech.

KKCG rozvíjí své aktivity ve 33 zemích světa ve čtyřech hlavních směrech: zábavní průmysl, energetika, IT, reality. 

Zpracoval tým Zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko.
Zdroj: Economy.bg

• Oblasti podnikání: Investice | Obchod | Software a ICT služby
• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí

Doporučujeme