Australané čelí i ročním čekacím lhůtám na nová kola, na vině je covid

Prodeje Wollongong Bike Hub se během uplynulého roku zdvojnásobily.

Prodejce kol ve státě Nový Jižní Wales přiznává, že výrobci nestíhají pokrývat poptávku, a někteří zákazníci tak musejí na nová kola čekat až dvanáct měsíců. Prodeje společnosti Wollongong Bike Hub se během uplynulého roku zdvojnásobily. Spousta lidí hledá nové možnosti jak se udržet během Covidu v kondici a volí právě cyklistiku.

Ředitel společnosti Gerard Hilford přiznává, že výrobci poptávku nestíhají uspokojit. Běžná dodací lhůta objednaných kol je jeden týden až tři měsíce, nicméně nyní se lhůty protahují z důvodu extrémně zvýšené světové poptávky. Hilford poukázal, že zejména zákazníci požadující nadstandard jsou nejvíce zasažení z důvodu nedostatku prémiových komponentů ve světě. Výrobci se potýkají nejvíce s nedostatkem komponentů pro kola vyšší cenové kategorie. 

Zástupci organizace bicyclensw.org.au přiznávají, že pandemie zasáhla mezinárodní obchod a transport napříč všemi odvětvími. Velké množství komponentů a dílů je navíc produkováno v Číně a jiných zemích v regionu, který čelí problémům s dodávkami zboží.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie. 
Zdroj: 
https://www.abc.net.au/