Austrálie chce začít vyrábět baterie do elektromobilů s ultra rychlým nabíjením

Austrálie je bohatá na nerostné suroviny, které jsou používány právě pro výrobu baterií do elektromobilů, a pokud společnost Magnis s produkcí rychlo nabíjecích baterií uspěje, mohlo by to Austrálii posunout na samotný vrchol v oboru.

Australská společnost Magnis Energy Technologies, by mohla začít vyrábět unikátní baterie se schopností nabití na 85 % kapacity za pouhých šest minut. Alespoň to slibuje tým vývojářů, který se na vývoji podílel. Magnis Energy potvrdila ve svém oficiálním vyjádření, že úspěšně otestovala Lithiovou baterii, která zvládla nabití za pouhých šest minut, a test tak označila pro výrobce elektrických vozidel za průlomový.

Společnost připouští, že by mohla začít v Austrálii produkovat akumulátory podporující i extra-fast charging (EFC), a to v plánované tříbilionové továrně gigantických rozměrů, na jejíž výstavbu již od vlády Queenslandu obdržela dotaci 3,1 mil. australských dolarů.

Austrálie je bohatá na nerostné suroviny, které jsou používány právě na výrobu baterií do elektromobilů. To potvrdil na svém twitterovém účtu i šéf společnosti Tesla Elon Musk, který zmínil Austrálii jako zdroj lithia, ze kterého jsou Tesla akumulátory vyráběné.

Pokud společnost Magnis s produkcí rychlo nabíjecích baterií v Austrálii ve slibovaném rozsahu uspěje, mohlo by to Austrálii, která je v porovnání s ostatními zeměmi s vývojem i prodejem elektrických baterií spíše v pozadí, posunout na samotný vrchol v odvětví.

Zdroj:  https://reneweconomy.com.au/
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Sydney
• Témata: Zahraniční obchod
• Teritorium: Austrálie | Nový Zéland