Austrálie otevírá hranice i pro neočkované cestující

Prosluněný kontinent držel zavřené hranice od března 2020. Teď je postupně otevírá. Cestující pro vstup do Austrálie již nebudou muset deklarovat, zda jsou očkovaní.

Zahraniční cestující pro vstup do Austrálie již nebudou muset deklarovat, zda jsou očkovaní. Končí tak jedno z přísných covidových opatření.

Ilustrační fotografie

Ministr zdravotnictví Mark Butler potvrdil, že změna přijde v platnost od středy 6. července. Cestující nicméně stále budou muset dodržovat ostatní opatření, která jsou stále v platnosti jako například nošení roušek během mezinárodních letů a na letištích.

Rozhodnutí tak přichází na základě zvážení nejčerstvějších dat a odborných doporučení. Austrálie za posledních 24 hodin zaznamenala 32 718 pozitivních covid případů a 54 úmrtí, což nyní zemi řadí do první pětky v počtu případů. Nicméně je pravděpodobné, že spousta zemí již pozitivní případy nezaznamenává, a proto nelze na tato čísla spoléhat. Epidemiologové jsou také znepokojeni novými variantami omicron BA. 4 a BA. 5 a apelují na čtvrtou posilovací dávku pro dospělou populaci.

Jak se na českém sklářství podepsala pandemie?

Austrálie měla zavřené hranice od března 2020. Pozvolna je začala otevírat až od listopadu 2021, což pro spoustu Australanů a lidí s povolením k trvalému pobytu znamenalo, že se ocitli na několik měsíců ale i let v zahraničí, bez možnosti vrácení zpět do země.

Zdroj: https://www.smh.com.au
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie.

• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas