Austrálie uvolnila 52 milionů australských dolarů na vesmírné projekty

Austrálie je o krok blíž k Australian Space Manufacturing Network (ASMN), tj. realizaci centra na výrobu raket a satelitů. Vláda poskytla dotaci ve výši 52 milionů dolarů.

Sdružení ASMN doufá, že projekt v následujících pěti letech vytvoří 850 nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst, a to v 350 společnostech působících v dobývání vesmíru.

Ilustrační fotografie

Dle vyjádření společnosti Gilmour Space vládní dotace pomůžou financovat výstavbu jejich zařízení, které si vyžádá investici 157 milionů australských dolarů, a dále pak část plánované vesmírné stanice od společnosti Bowen Orbital ve městečku Abbot Point ve státě Queensland.

Výkonný ředitel společnosti Adam Gilmour to vnímá jako významnou zprávu pro všechny partnery skupiny ASMN a vesmírný průmysl v Austrálii. Satelitní zařízení a rakety jsou klíčové pro globální vesmírné projekty. Spolufinancování tohoto druhu zajistí včasnou podporu pro sjednocování vesmírných společností, a podpoří tak rozvoj a posílení schopností Austrálie v tomto odvětví.

Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

ASMN má za cíl podpořit růst australského vesmírného průmyslu a sdružuje 31 společností působících ve vesmírném průmyslu. Sdružení má za cíl podporovat vesmírné projekty od prvotních konceptů až po finální realizaci a komercializaci. Sdružení doufá, že projekt v následujících pěti letech vytvoří 850 nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst, a to v 350 společností působících v dobývání vesmíru.

Podpůrný balíček byl uvolněn z 1,3miliardového rozpočtu federální vlády na podporu výroby nových technologií a je určen na spolufinancování, a to částkami v rozmezí 20 až 200 milionů australských dolarů.    

Vesmírné průmyslové odvětví v zemi v posledních letech zaznamenalo velké pokroky a je světově uznávané. Ministr průmyslu Angus Taylor připomněl, že globální vesmírný průmysl představuje trh o objemu 600 miliard amerických dolarů a Austrálie má zájem o upevňování své pozice.

Zdroj: https://www.businessnewsaustralia.com/
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie

• Oblasti podnikání: Letecký průmysl | Věda, výzkum a vývoj