Australská vláda investuje do podpory prodeje elektromobilů

Vládní investice by tak měly výrobce aut motivovat k protinožcům přinést své nejnovější ekologické technologie.

Lokální firmy by se od fondů Future Fuels funds mohly dočkat finančních příspěvků na elektrifikaci jejich vozových parků a úprav s tím souvisejících infrastruktur. Australský automobilový průmysl pozitivně přivítal vládní plán investovat 74,5 miliónu australských dolarů na podporu bezemisních vozidel do firem a organizací.

17. září ministr energetiky Angus Tylor oznámil dotační plán, jež počítá s podpůrnými dotacemi místních firem na urychlení elektrifikace jejich vozových parků a s tím souvisejících úprav infrastruktur, jako například budování nabíjecích stanic. Podrobnější detaily plánu budou zveřejněny v následujících týdnech.

Vyčleněný fond je součástí 1,9bilionového balíčku australských dolarů na investice do technologií snižujících emise, které například počítají s výstavbou zařízení na výrobu a export vodíku, menších elektráren na obnovitelné zdroje, ale i projekty zachycování karbonových emisí. Vláda Scotta Morrisona věří, že firmy a další organizace tak využijí zvýhodněných nabídek na pořízení elektrických a vodíkových vozidel.

Současně očekává, že celý program pomůže urychlit dostupnost elektrických vozidel i na trhu s ojetými vozy, a podpoří tak jejich popularitu i mezi běžnými uživateli, kteří si je budou moci pořídit za přívětivější ceny. A to zejména proto, že firmy relativně často obměňují své vozové parky. Pokud si místní organizace elektromobily pořídí nyní, lze očekávat, že se brzy objeví i na trhu s ojetými vozy.    

Výkonný ředitel společnosti Federal Chamber of Automotive Industries (FCAI) poznamenal, že vládní investice by tak zároveň měly výrobce aut motivovat k protinožcům přinést jejich nejnovější ekologické technologie.

Zdroj: https://www.tcaradvice.com.au
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Sydney
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Energetika
• Teritorium: Austrálie | Nový Zéland