Australský stát Queensland podpoří přechod k elektrickým vozidlům 55 miliony australských dolarů

Státní podpora má pozitivní vliv i na místní výrobce jako například Bustech nebo Volgren, kterým vládní strategie dodává určité jistoty.

Nový finanční balíček je součástí plánu the Queensland Zero Emission Vehicle Strategy 2022-2032 k dosažení nulových emisí napříč energetikou do roku 2050.

Ilustrační fotografie

Dotace ve výši 3000 australských dolarů bude poskytnuta komukoliv na nákup elektrického vozidla, jehož cena nepřevyšuje 58 000 australských dolarů. Z nastaveného limitu tak lze předpokládat, že dotace cílí především na skupinu obyvatel, která finančně nedosáhne na vyšší třídu EV.

Z balíčku 45 milionů využito právě na výše zmíněné dotace na nákup elektrovozů a 10 milionů na budování nabíjecích stanic.

Ministr transportu a komunikací Mark Bailey to vnímá jako důležitý krok, který stát Queensland posune mezi globální lídry snižující emise. Zároveň věří, že to nebude motivací pouze pro občany k nákupu elektrických vozidel, ale že to automobilovému průmyslu poskytne i určité jistoty, jež podpoří investování v regionu.

Ministr poznamenal, že stát vnímá pozitivní odezvy z trhu v návaznosti na jejich předchozí slib, že do roku 2025 bude každý nový městský autobus v jihovýchodní části Queenslandu bezemisní. Jako příklad uvádí rostoucí investice od výrobců Bustech nebo Volgren.

Například společnost Tritium sídlící v Brisbane v návaznosti na vládní podporu expandovala i do Spojených Států, kde působí na trhu se elektrickými vozidly. Společnost v regionu vytváří vysoce kvalifikovaná pracovní místa.

Stát Queensland je jedno z nejslunečnějších a největrnějších míst na světě, který se již zařadil mezi elitu v získávání energie z obnovitelných zdrojů. Zároveň v tomto odvětví zažívá boom s pracovními místy.

Zdroj: https://www.businessnewsaustralia.com/
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie.
 

• Témata: Ekonomika ve světě