Australský výrobce naslouchátek Cochlear koupí dánského konkurenta Oticon Medical

Společnost Cochlear, která vyvíjí naslouchací implantáty, dále posílí svoji pozici ve světě převzetím dánské konkurenční společnosti Oticon Medical.

Obchod bude stát 170 milionů australských dolarů a Cochlear tím získá dalších 75 000 pacientů. Akvizice přinese Cochlear navýšení ročního obratu o 75 až 80 milionů australských dolarů. Dokončení akvizice je plánováno na druhé pololetí 2022 a bude financováno ze současných finančních rezerv.

Ilustrační fotografie

Vedení společnosti Cochlear se rozhodlo odkoupit Oticon Medical v návaznosti po tom, co se jeho mateřská společnost Demant rozhodla ukončit své působení v oblasti naslouchacích implantátů. Cochlear se zároveň zavázal původním klientům i nadále poskytovat péči a nabídnout jim i jejich mezinárodně patentované naslouchací implantáty.

Výkonný ředitel a prezident Dig Howitt poznamenal, že akvizice společnosti Oticon Medical navýší jejich roční obrat o až 80 milionů australských dolarů. Připomněl ale, že Oticon Medical stále operuje ve ztrátách. Oticon Medical působí v Evropě, Severní Americe, Austrálii, Novém Zélandu i Maroku.

Český aplikátor Tugi zlomí strach lidí z injekcí

Dokončení akvizice je plánováno na druhé pololetí roku 2022 a bude financováno ze současných finančních rezerv. Hlavní prioritou pak bude vytvoření a nasazení plánu, který bude mít za cíl vrátit Oticon Medical do pozitivních čísel.

Zdroj: https://www.businessnewsaustralia.com/
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie

• Oblasti podnikání: Zdravotnická technika