Zdroj: CzechTrade

Australský výrobce vodíkových aut H2X získal ve Švédsku už druhý významný kontrakt

Poslední objednávka představuje objem ve výši 34 mil. australských dolarů. Švédsko se tak stane zemí s největším vozovým parkem vodíkových vozidel H2X.

Společnost H2X Global sídlící v australském Sydney dosáhla dalšího milníku, kdy získala již druhou zakázku na dodání nákladních vozidel na vodíkový pohon pro švédskou společnost Renova, která zajišťuje svážení městského odpadu.

Ilustrační fotografie

Kontrakt navazuje na předchozí z roku 2022, kdy Renova objednala pět vozidel na vodíkový pohon. Nynější objednávka je však znatelně vyšší a představuje 34 milionů australských dolarů. Objednávka tak vytvoří největší vozový park vozidel H2X, a to právě ve Švédsku. H2X slibuje stejný dojezd a stejnou nákladní kapacitu vozidel jako u těch tradičních se spalovacími motory, avšak při nulových emisích.

Výběrové řízení bylo zveřejněné v prosinci minulého roku, ve kterém oficiálně uspěla společnost H2X Gothenburg, jež je dceřinou společností mateřské H2X Global sídlící v Sydney. Firma si tak zajistila kontrakt na dodávku vozidel ve 12 z 13 tendrem specifikovaných kategorií. Bude se jednat o 18 až 26tunové vozy, které budou montovány ve Švédsku.

Firma si zároveň od představení těchto vozidel slibuje urychlení poptávky po vodíkových čerpacích stanicích. 

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie.
Zdroj: https://www.businessnewsaustralia.com/

Doporučujeme