Australský výrobce vodíkových nákladních vozidel uzavřel dohodu na dodávky se švédskou firmou

Společnost H2X Global s vedením v Sydney dodá nákladní vozidla pro město Gothenburg a zároveň věří, že jí to otevře cesty k dalším dodávkám na Skandinávii.

Jeden z největších australských výrobců vozidel na vodíkový pohon H2X Global se přesouvá do další fáze. V příštím kvartále představí svoji řadu vodíkových nákladních vozidel UTE Warrego.

Ilustrační fotografie

Výrobce již nyní z předprodejů svých vozidel utržil 50 milionů australských dolarů. Jejich vozidla Warrego disponují elektromotory o celkovém výkonu 220 KW a na jedno nabití ujedou až 750 kilometrů. Firma stanovuje jejich maximální rychlost na 150 kilometrů za hodinu a zrychlení z nuly na sto za pouhých osm vteřin.

H2X Global tedy nedávno rozšířila svoje působení na Skandinávii, a to poté, co se švédskou společností Renova, která sváží městský odpad, podepsala dohodu na dodávku jejich vozidel. Společnost a vedení v Sydney tak dodá nákladní vozidla pro město Gothenburg a zároveň věří, že jí to otevře cesty k dalším dodávkám na Skandinávii.

Český dodavatel uspěl v prestižním CERNu. Co tam firmy Arbyd dodala?

Výrobce poskytne společnosti Renova celkem pět vozů. Jeden 18tunový a jeden 28 tunový nakladač a tři lehčí nákladní vozidla o hmotnosti 3,5 tuny.

Společnost, která má výrobní závody v Austrálii, Indii, Malajsii a Skandinávii se blíží ke svému cíli k vytvoření poboček ve 12 městech, které zajistí poprodejní zákaznický servis.

Šéf designového oddělení ve společnosti H2X navíc připomněl, že v důsledku napětí v Evropě stoupá zájem o vodíkové energetické články, a všímá si, jak celá Evropa sleduje Švédsko a jeho okolní země, jak zvládají přechod na obnovitelné zdroje. Zároveň je vděčný, že se jejich společnost stala součástí plánů v přechodu na obnovitelné zdroje.

Zdroj: www.businessnewsaustralia.com
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Energetika