Automobilka Ford v Maďarsku zahájila provoz logistického centra

„Automobilové společnosti stále častěji v Maďarsku aplikují výrobu, vývoj a poskytování služeb,“ uvedl ministr zahraničí Maďarska Péter Szijjártó při slavnostním zahájení provozu nového logistického centra firmy Ford.

Automobilový průmysl je páteří maďarské ekonomiky, když hned 30 % výroby maďarského průmyslu pochází právě z tohoto odvětví. Automobilové společnosti původně vnímaly Maďarsko jako výrobní lokalitu. To se však postupem času změnilo. Postupně se začaly zaměřovat také stále více na oblasti konstrukce, vývoje a služeb.

„Ford dnes zaměstnává již 624 vysoce kvalifikovaných, mladých maďarských inženýrů a ekonomů. Právě dochází k upevnění hospodářských vztahů mezi Maďarskem a Spojenými státy. 1700 amerických společností, aktivních v zemí, poskytuje práci ovšem víc než 100.000 Maďarům,“ říká maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.

Regionální středisko součástek firmy Ford, jehož provoz byl právě zahájen, obslouží 15 zemí střední a východní Evropy. Skladovací středisko o rozloze 10.000 metrů čtverečních vzniklo díky investici 3 miliard forintů (cca. 200 milionů korun).

Státní tajemník zahraničních věcí Tamás Menzer v souvislosti s novým logistickým střediskem upozornil na to, že výjimečný význam této investice spočívá v její dostupnosti. Nově založené středisko v městě Biatorbágy je prvním regionálním střediskem součástek firmy Ford v Evropě a poskytuje pracovní příležitost 55 lidem.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Maďarsku.
Zdroj: portfolio.hu
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Evropa | Maďarsko | Zahraničí