Avast odkoupil SecureKey Technologies s ústředím v Kanadě

Avast slaví úspěch v Kanadě. Akvizici významné technologie pro ověření identity na internetu SecureKey Technologies.

Česká nadnárodní společnost zabývající se počítačovou bezpečností Avast oznámila na konci března 2022 odkoupení kanadské technologie SecureKey – přední světové technologie pro ověření digitální identity a autentifikaci využité v současné době především ve veřejném digitálním styku kanadských institucí s uživateli. Ke konečné akvizici by mělo dojít v dubnu 2022.

Ilustrační fotografie

SecureKey slouží ke zjednodušení uživatelského přístupu ke službám a aplikacím na internetu. Kanadská federální vláda spolu s dalšími významnými veřejnými institucemi v Kanadě poskytla SecureKey Technologies exkluzivní licenční povolení pro poskytnutí digitálních služeb svým občanům. Mezi hlavní obory, kde se SecureKey v současné době využívá, jsou digitální veřejné služby, zdravotnictví, či finanční služby. Řešení digitální identity SecureKey každoročně zprostředkuje více než 200 milionů ověřených ID transakcí.

Sektor služeb poskytující ověřování digitální identity uživatelů by měl mít podle odhadů Liminal do roku 2027 hodnotu 266 miliard dolarů, což představuje kumulativní roční růst 68,9 procent. Hlavním zdrojem růstu v nadcházejících letech by mělo být především komerční využití této technologie.

Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

CEO Avastu Ondřej Vlček se o kanadské SecureKey Technologies vyjádřil takto: „SecureKey je vysoce komplementární k předchozímu působení Avastu v oblasti ochrany identity a společně nám umožní dosáhnout nové úrovně služeb, urychlí inovaci a umožní dosažení propojení přání uživatelů, firem a vlád v globálním měřítku.“ Vlček si od akvizice slibuje vytvoření systému digitální identity, který internetu dodá novou vrstvu důvěry.

Avast se podle Vlčka chystá technologii SecureKey rozšířit geograficky, tak aby kopírovala silné operativní zastoupení v Kanadě i např. v Evropě. Avast dále nastínil úmysl rozšíření služby i mezi více nevládních obchodních partnerů.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada
Zdroj: securekey.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Služby | Software a ICT služby
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí