SOCAR zdůraznil, že založení SOCAR Green je zaměřeno na pomoc při dosahování ambiciózních cílů Ázerbájdžánu snížit emise skleníkových plynů a vytvořit čistší životní prostředí. Země si dala za cíl do roku 2030 snížit emise o 35 % a do roku 2050 o 40 % ve srovnání s úrovněmi z roku 1990.
Ázerbájdžánská energetická politika nově klade důraz na upřednostňování výroby a přepravy zelené energie na světové trhy. Prezident společnosti SOCAR Rovshan Najaf potvrdil závazek společnosti dosáhnout do roku 2050 nulových emisí. Závazek společnosti SOCAR k nulovým emisím ukazuje společnost jako příkladnou organizaci v oblasti ochrany životního prostředí.
ExportMag.cz: Exportní aliance? Staví vzorové chytré město, šíří slávu českého piva
SOCAR Green se bude společně s partnery účastnit realizace výstavby větrných parků a slunečních elektráren po celém Ázerbájdžánu, např. projektů společností Masdar (SAE), ACWA Power (Saúdská Arábie), BP (Velká Británie) nebo Energy China (Čína).
Ázerbájdžán plánuje posouvat se směrem k zelené ekonomice. Vytvoření společnosti SOCAR Green znamená klíčový krok k udržitelné a ekologicky uvědomělé energetické budoucnosti země.