Bahamy zavádějí do oběhu digitální měnu

Bahamský měnový úřad rozšířil své plány na zavedení první digitální měny centrální banky na světě. Jde o tzv. pískový dolar.

Pískový dolar je digitální měna první svého druhu na světě, která plně implementuje centrální banku. CBDC je model, který si získává pozornost jako transparentnější a stabilnější verze kryptoměn založených na blockchainu. Firmy a jednotlivci, kteří si již vybrali poskytovatele digitálních plateb, mohou očekávat, že pískový dolar bude k dispozici ve stejném prostředí, ve kterém se zaregistrovali, jakmile jejich poskytovatelé dokončí aktualizace systému. Všechny oprávněné finanční instituce budou nabízet interoperabilní pískové dolarové služby, což znamená, že jak registrované společnosti, tak jednotlivci budou moci odesílat a přijímat prostředky s jakoukoli jinou digitální peněženkou, pokud bude transakce provedena v pískových dolarech. Někteří poskytovatelé plateb však k vývoji produktů přistupují ve dvou krocích a nejdříve zpřístupní digitální měnu ve svých vlastních sítích, než je plně interoperabilní s peněženkami třetích stran.

Kromě spuštění oficiálního webu pro pískový dolar banka oznámila, že devět dosud neidentifikovaných společností je na cestě k získání povolení zahájit distribuci mince v prvním kvartálu roku 2021. Centrální banka potvrdila, že šest společností již dokončilo hodnocení kybernetické bezpečnosti a obdrželo povolení k distribuci pískových dolarů do svých vlastních mobilních peněženek. V současné době jsou v procesu posuzování bezpečnosti tři další firmy, jejichž cílem je dokončit hodnocení počátkem roku 2021. Tato druhá skupina podle banky zahrnuje úvěrové družstvo a komerční banku.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: BNamericas

• Oblasti podnikání: Ostatní | Software a ICT služby
• Teritorium: Bahamy | Mexiko