Bahrajn naplňuje vizi energetického mixu

Projekt solárních panelů pokrytých po celé ploše nákupního centra v Bahrajnu pomůže centru s dodávkami energie.

The Mall of Bahrain, největší nákupní centrum v království Bahrajn, se stane prvním privátním projektem, který bude z plných 50 % soběstačný na dodávce elektrické energie díky instalaci solárních panelů na střeše samotného nákupního centru.

Projekt zabere plochu o výměře 40 000 m2, kde dojde k instalaci 11 600 solárních panelů s instalovaným výkonem 6,2 MW.

Elektrárna v prvním roce po spuštění, které je naplánováno na rok 2022, bude generovat na 10 mil. kilowatt hodin čisté energie ročně. To představuje roční úbytek emisí o 6200 tun.

Bahrajn se tak postupně i formou privátních projektů snaží naplňovat vizi klást důraz na energeticky šetrné zdroje a snižovat uhlíkovou stopu.

Projekt je financován dubajským developerem z oblasti privátních solárních projektů, společností Yellow Door Energy, a v kooperaci s další dubajskou společností Majid Al Futtaim, která v regionu mimo jiné zastupuje společnost Carrefour, a právě Carrefour Bahrajn.

Společnost Yellow Door Energy se postará o samotné financování projektu, stavbu, vlastní provoz a údržbu celého zařízení. Tato společnost patří mezi nejzkušenější v regionu Středního východu s již několika úspěšně dokončenými privátními projekty o celkovém výkonu na 120 MW. Své aktivity rozvíjí také v Pákistánu.

Projekt je součástí širšího plánu modernizace nákupního centra, které si celkově klade za cíl snížit náklady na provoz. Obnovitelné zdroje energie, zejména té solární, jsou díky klimatickým podmínkám, které v regionu panují, značným potenciálem pro udržitelný rozvoj.

Zdroj: https://gulfbusiness.com/ 
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené arabské emiráty.
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Asie | Bahrajn