Zdroj: CzechTrade

Baku má novou stanici metra. Další rozvoj skýtá příležitosti také pro české firmy

Khojasan je nová stanice metra elektrického depa v ázerbájdžánském Baku. Slavnostního uvedení do provozu se zúčastnil také prezident Ilham Aliyev.

Celková délka linek metra v Baku měří skoro 41 kilometrů. Metro má tři linky, červenou, zelenou a fialovou, na kterých funguje 27 stanic. Do budoucna se má počet stanic zvýšit na 76.

Ilustrační fotografie

Třetí, fialová linka, byla otevřena v roce 2016. Khojasan je čtvrtou stanicí na této lince. Zabírá 4 200 metrů čtverečních a délka nástupiště je 144 metrů. Stanice sehraje důležitou roli pro vyřešení dopravních problémů pasažérů, cestujících z místní části Baku Lokbatan a největšího tržiště v Baku – Sadarak.

Elektrické depo Khojasan je druhým depem metra v Baku a zaujímá plochu více než 24 hektarů. Stavební projekt sestává ze tří etap. Práce na první etapě byly nyní dokončeny. V depu Khojasan jsou vytvořeny dva rezervoáry pitné vody, dva protipožární vodní rezervoáry, kontrolní stanoviště pro řízení vlakové dopravy, elektrická rozvodna, infrastruktura pro opravu a technickou kontrolu vlaků.

Práce na dalších dvou etapách budou probíhat v souladu s dalšími potřebami, protože na trati metra budou postupně budovány další nové stanice a tunely. Ve druhé etapě bude postavena odstavná hala s ​​technickým vybavením pro obsluhu vlaku, mycí komora pro mytí vlaku, komplex diagnostiky kol, sklady PHM a maziv, kompresorová stanice a několik kotelen.

Ve třetí etapě je plánována výstavba haly pro opravu a servis vagónů metra, haly budou vybaveny technologickými plošinami s portálovými jeřáby, bude vybudováno dispečerské centrum pro řízení kotelen a několik administrativních a občanských budov.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Ázerbájdžán.
Zdroj: https://president.az

• Teritorium: Asie | Ázerbájdžán | Zahraničí

Doporučujeme