BMW končí v Nizozemsku

Výroba Mini v zemi tulipánů končí.

Německá automobilka BMW má přestat vyrábět automobily v závodě VDL Nedcar ve městě Born, uvedla ve čtvrtek limburská továrna. Místo toho plánuje společnost BMW soustředit výrobu do vlastních továren, včetně továrny Mini, která se v současné době vyrábí v Nizozemsku. Výkonný ředitel VDL Willem van der Leegte označil toto rozhodnutí za „zklamání“. „Udělali jsme vše, co bylo v našich silách, abychom uzavřeli další spolupráci s BMW novou objednávkou,“ uvedl v tiskovém prohlášení. VDL Nedcar staví modely Minis a BMW X1 již šest let.

Pandemie koronavirů měla zásadní dopad na automobilový průmysl a mnoho výrobců automobilů se musí vyrovnat s nadměrnou kapacitou. Posun směrem k elektromobilům – jejichž výroba vyžaduje méně lidí – je další otázkou, řekl ředitel továrny Paul van Vuuren místnímu..

Závod zaměstnává 4600 lidí a VDL si nyní musí najít nového klienta, aby udržel továrnu otevřenou, když se výroba BMW zastaví v 2023. Jediná rozsáhlá továrna na výrobu osobních automobilů v zemi, je schopna vyrobit přibližně 200 000 automobilů ročně.

Zdroj: DutchNews.nl
Sestavil kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Benelux
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Nizozemsko