Bogota je v Kolumbii nejvýznamnější destinací zahraničních investic

Zahraniční investice v hlavním městě Kolumbie přesáhly 481 milionů dolarů. Z celé jedné třetiny tyto prostředky putovaly do odvětví komunikací.

Do regionu, který čítá Bogotu a přibližně dalších dvacet obcí, přistály během prvních šesti měsíců roku 2021 přímé zahraniční investice (FDI) o celkové hodnotě 481 milionů dolarů. Uvedla tak analýza skupiny Invest in Bogotá, která očekává, že FDI na konci roku budou mít meziroční nárůst o 39 %. Ze zprávy také vyplývá, že díky těmto financím vzniklo skrze 39 projektů 6510 nových pracovních míst.

Ilustrační fotografie

Zmíněné projekty byly z 34 % tvořené sektorem komunikací, ze 16 % se týkaly výroby skla a keramiky a dalších 13 % projektů bylo z těžebního průmyslu (uhlí, ropa, zemní plyn). Nejvíce investic přišlo do Bogoty ze Spojených států Amerických (65 %) a následovaných Itálií (13 %) a z Mexika pouhými pěti procenty z celkových FDI.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Bogota nyní navíc disponuje digitálním nástrojem, který je k dispozici na webových stránkách Invest in Bogota, a umožňuje dynamické zobrazení vývoje FDI, které přišly do hlavního města za posledních deset let.

Zdroj: es.investinbogota.or; portafolio.co
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Investice
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí