Bosch investuje miliony do umělé inteligence

Průmyslová společnost Bosch rozšiřuje své aktivity v Cyber ​​Valley v Tübingenu, aby získala vedoucí postavení v oblasti umělé inteligence.

Bosch významně rozšiřuje své aktivity v oblasti umělé inteligence. V Tübingenu plánuje technologická skupina vybudovat „Bosch AI Campus“. Přibližně 700 odborníků  zde bude pracovat na aplikační umělé inteligenci. „Bosch si klade za cíl být jedním ze světových lídrů ve výzkumu průmyslově orientované umělé inteligence. S „Bosch AI Campus“ budeme o krok blíž k dosažení tohoto cíle,“ uvedl Michael Bolle, výkonný ředitel odpovědný za výzkum a digitalizaci.
Bosch investuje do kampusu 35 milionů eur, ale v Cyber Valley má i řadu dalších aktivit, včetně profesorů, které univerzita spojuje s odborníky z průmyslového prostředí pro praktický výzkum a výuku.
Kampus „Bosch AI Campus“, postavený na pozemku o rozloze 12 000 čtverečních metrů,  má být uveden do provozu do konce roku 2022. Nabídne jak kanceláře a laboratoře, tak i prostor pro začínající podniky a externí výzkumné skupiny a bude také veřejně dostupný.

Zdroj: F. A. Z.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Düsseldorf.

 

 

 

 

 

Pravidelné novinky e-mailem