Brazilský přístav Santos mění kontrakt se železnicí

Největší brazilský přístav Santos, nacházející se blízko metropole Sao Paulo, mění kontrakt se železničními společnostmi. Chce tak získat investice do svojí infrastruktury.

Cílem tohoto kroku je do roku 2025 dosáhnout investic ve výši dvou mld. brazilských reálů (přibližně 8,5 mld. CZK) a začít se změnami, které by měly v následujících 15 až 20 letech takřka zdvojnásobit přepravovaná množství komodit. Momentálně má infrastruktura přístavu kapacitu přibližně 50 milionů tun přepraveného zboží za rok.

Probíhající pandemie v první části roku 2020 obchody utlumila, v druhé části roku zase poukázala na nedostatečné kapacity a přiměla správu přístavu k revizi stávajícího stavu a zahájení projektů na zlepšení infrastruktury. Jako jedno ze slabých míst se ukázala být přístavní železnice.

V následujících pěti letech by tak měla být zvýšena kapacita železničního dopravce MRS Logística, jednoho ze tří dopravců operujícího v přístavu, z nynějších 10 milionů tun na 15. Zbylí dva dopravci pak mají v následujícím roce předložit projekty na zvýšení kapacit v částech přístavu obsluhovaných jejich společnostmi.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Brazílie. 
Zdroj: valor.globo.com
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika
• Teritorium: Amerika | Brazílie | Zahraničí