Brazilský výrobce dopravních letadel udržuje spolupráci s českými firmami

Zástupci brazilské společnosti Embraer, jednoho z největších výrobců dopravních letadel na světě, v září 2025 opět navštívili Českou republiku.

Jednání, prezentace, networking a návštěvy proběhly v Praze a v Brně v druhém zářiovém týdnu. Embraer dlouhodobě spolupracuje s českými výrobci a vývojáři a pravidelná jednání a monitorování novinek jsou součástí cest zástupců této brazilské společnosti do České republiky.

Ilustrační fotografie

V prostorách Jihomoravského inovačního centra proběhl seminář a networkingová akce s vybranými startupy. V tomto roce byla jednání mimo jiné zaměřena na AI, net zero nebo autonomní řízení. V Praze se potom zástupci společnosti Embraer setkali s reprezentací ministerstva průmyslu a obchodu a také navštívili startupy Fly4Future a EagleOne.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Brazílie
Zdroje: czech-aerospace.cz, jic.cz, fly4future.com, eagle.one
• Teritorium: Amerika | Brazílie | Zahraničí
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Letecký průmysl

Doporučujeme