Zdroj: CzechTrade

Brazilský výrobce letadel Embraer představuje nový radar na bázi nitrid gallia

Radar v novém letounu slibuje větší dosah, snížení spotřeby i tepelné stopy. Vyvinul ho brazilský Embraer spolu s izraelským IAI.

Brazilský letecký výrobce Embraer ve spolupráci s izraelskou společností IAI vyvinul letoun P600 Praetor AEW s radarem s nitrid galliem. Představili ho na veletrhu obrany IDEX ve Spojených arabských emirátech.

Ilustrační fotografie

Jde o levnější, flexibilnější letadlo s parametry blížícími se větším platformám. Radar poskytne v pásmu S až 240º pokrytí, nepočítaje pohyblivé části. O integraci radaru, původem z Izraele, se postará Arkhe, jež spadá pod brazilský Atech, a který je součástí společnosti Embraer.

P600 Praetor AEW bude schopen plnit nejrůznější funkce, mezi které patří protivzdušná obrana, včasné varování před blížícím se nebezpečím, vyšší efektivita bojové flotily, teritoriální obrana nebo námořní dohled. P600 AEW bude přijímat radarové hrozby, bude schopen fungovat jako platforma velení a řízení a kromě robustního systému vlastní ochrany obsahuje také komplexní komunikační mechanismus.

Cílovou skupinou letounu s rychlostí Mach 0,8 a maximální letovou výškou 40 000 stop však nebude Brazílie ani Izrael, jelikož obě tyto země již své modely plně využívají a jsou v procesu modernizace.

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Brazílie.
Zdroj: edrotacultural.com.br

• Oblasti podnikání: Bezpečnost | Letecký průmysl | Obranný průmysl
• Teritorium: Amerika | Brazílie | Zahraničí

Doporučujeme