Britská firma Light Science Technologies vyvíjí inovativní systémy pro pěstování plodin

Nová technologie by mohla farmářům pomoci prodloužit vegetační sezónu a rozšířit spektrum plodin pěstovaných ve Spojeném Království.

Společnost Light Science Technologies (LST) získala od UK Innovation Agency financování v hodnotě 500 tisíc liber na vývoj technologie, která se zabývá inovacemi zaměřenými na pěstování rostlin v uzavřených prostorech. Konkrétně by mělo financování putovat na vývoj nového systému osvětlení a senzorů.

Ilustrační fotografie

Nové systémy mají komerční využití v sektoru takzvaného vertikálního indoor pěstování, ale také ve sklenících a polytunelech. Technologie využívá speciální nastavitelné LED diody a řadu senzorů pro monitorování růstu a pomáhá zásadně zvýšit plodnost a snížit náklady.

Grant, který udělila UK Innovation Agency, je součástí širšího plánu britské vlády na podporu zvýšené soběstačnosti a efektivity britského farmářství nazvaného UK Farming Initiative Pathway.

V České republice je řada firem zabývajících se inovatvními technologiemi v tomto sektoru a Velká Británie by rozhodně měla být součástí jejich exportních trhů.

Zpracoval tým pracovníku zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království.
Zdroj: Light Science Technologies

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí