Britský INEOS vybuduje během 10 dnů továrnu na desinfekční gel pro nemocnice s milionovou kapacitou

CEO britského chemického giganta INEOS, sir Jim Ratcliffe se rozhodl pro odvážný krok, když firma tento týden ohlásila plán na vybudování továrny na desinfekční gel na ruce za pouhých 10 dnů.

Společnost bude schopná produkovat až milion individuálních balení gelu měsíčně a ty bude následně britské NHS dodávat bezplatně. Podobnou operaci chce INEOS replikovat také v Německu.

INEOS je největším výrobcem dvou klíčových ingrediencí do sanitárních gelů v Evropě, které jsou nezbytné pro produkci v souladu s vysokými nároky nemocnic. Jim Ratcliffe ve svém prohlášení uvedl, že hodlá využít obřích kapacit firmy a pomoci v boji proti epidemii koronaviru.

Továrna má vyrůst na severovýchodě Anglie v blízkosti Middlesborough a zásobovat mimo nemocnic spadajících pod NHS i školy, pracoviště, lékárny a ke koncovým zákazníkům se produkt dostane také skrze supermarkety.

Tento plán přichází v době, kdy je desinfekční gel jedním z nejžádanějších produktů a jeho dostupnost v obchodech po celé zemi je prakticky nulová. Mnoho lékáren a obchodních řetězců již uvalilo na sanitační prostředky restrikce a limitují tak počet produktů, které lze na osobu zakoupit.

Superstar skotského craftového piva Brewdog spolu s několika výrobci ginu již učinil podobné kroky a část svých provozů během pár dnů přeměnili na výrobu desinfekcí.

Londýnská kancelář CzechTrade tento krok jakožto dlouhodobý partner společnosti INEOS v jejich automobilové divizi oceňuje. V souvislosti se současnou situací je tento druh solidarity na místě.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Londýn.
• Témata: Koronavirus svět
• Oblasti podnikání: Zdravotnická technika
• Teritorium: Velká Británie